WordPress Hatası: Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor

WordPressinizi açtınız herhangi bir işlem yapmak istediniz ekrana beyaz ekran içinde bu hatayı verdi. Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor. Benim sitemde geçenlerde bu uyarıyı verdi. Sitem için wpdio temasını kodladım. Siteye yükledikten bir süre sonra yazılara tıkladığımda bu hatayı almaya başladım. İnternette maalesef tatmin edici yeterli bir bilgi yok. Sorunu kendim çözdüm.Size nasıl çözdüğümü açıklayacağım. Öncelikle bu hata neden oluşuyor. Bu hatanın bir çok nedeni olabiliyor. O yüzden tam nedenini öğrenebilmek için FTP den ya da cpanel=>Dosya Yöneticisi den wp ana dizine giriş yapıyoruz. public_html dosyasını açıyoruz. Orda
” error_log ” diye bir hata kayıt dosyası var. onu açıyoruz. ve en son tarihli hataya bakıyoruz. Mesela bende aşağıdaki hatayı vermişti.

” [11-Jun-2019 01:25:13 UTC] PHP Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/wordpressdio/public_html/wp-content/themes/wpdio/single.php on line 245 ”

 

Yani diyor ki; wpdio temasının single.php de PHP kod hatası var. Kodlama yaparken küçük bir hata yapmışım. Burdan bakıp düzelttim. Yani sizde bu hatayı alırsanız. error_log dosyasına bakıp hatayı görebilirsiniz. Ona göre de düzeltirsiniz.

İyi Kodlamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 2 =