WordPress Yorum Onay Bildirgeci Eklentisi Ücretsiz

WordPress sitenize ziyaretçiler yorum yapıyor, siz yorumu onaylıyorsunuz ama ziyaretçinin geri dönüşü olmuyor. Olsa da geç olmaktadır. Malesef wordpressin yorum onaylandığını yorumu yapan ziyaretçiye bildirmesi ile ilgili bir alt yapısı bulunmuyor.

WordPress sitelerindeki bu eksikliği gidermek için Yakup Gövler bey, Yorum Onay Bildirgeci eklentisini yazdı ve ücretsiz dağıtımını sağlamaktadır. Siz de böyle bir eklenti arıyorsanız, ki arıyorsunuz bu yazıyı okuduğunuzda göre, mutlaka sitenize bu eklentiyi kurmalısınız.

Eklentiyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: http://www.yakupgovler.com/tr/wp-content/dosyalar/2009/06/yorum-onay-bildirgeci-20.zip

Eklenti Kurulumu için wordpress sitenizin yönetim paneline giriş yapıyoruz. Eklentiler bölümünden yeni ekle seçiyoruz. Dosya seç tıklayıp, indirdiğiniz eklentiyi zip dosyasıyla beraber yüklüyoruz ya da zipten çıkarıp FTP veya cpanelden eklentiler klasörüne yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

Bir çok wordpress eklentisinin kurulum ayarları karışık olabiliyor fakat Yorum Onay Bildirgeci eklentisini yüklediğinizde karışık ayarlarla uğraşmadan, eklenti arayüzünü görmeden ziyaretçilerinize yorumlarının onaylandığını e-posta ile otomatik olarak bildirilmesini sağlıyorsunuz.

Aşağıdaki resimde yorumu onaylanan ziyaretçiye nasıl bir email gideceğini gösterilmiştir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 2 =