En İyi WordPress Forum Eklentileri Hangileridir?

WordPress her türlü web sayfasına dönüşebilen tabiri caizse hamur gibi bir cmsdir. Bu yüzden WordPress’i istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

WordPress forum alanında da kullanılabilecek eklentileri ve temaları olan bir yapıdır.

Peki neden web siteme forum bölümü eklemeliyim? Zaman ne kadar değişse de, teknoloji ne kadar ilerlese de insanlar forum mantığından pek vazgeçemiyorlar. Bu yüzden web sitenizde forum kurulumu yaptığınızda insanlar web sitenizde daha fazla zaman geçireceklerdir.

Sizler için WordPress için kullanılabilecek en iyi forum eklentilerini derledik.

 

1. bbPress 

bbPress, WordPres’in resmi forum eklentisidir. Birçok web sitenin kullandığı bu eklenti tamamen ücretsizdir. Büyük veya küçük forum siteleri için kullanılabilecek bir forum çözümüdür. Kullanımı ve entegrasyonu kolaydır.

 

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

2. wpForo

wpForo, WordPress için mevcut en iyi forum eklentilerden biridir. WordPress tabanlı siteniz için tam teşekküllü, kolay ve hızlı bir çözümdür. wpForo, değiştirilebilir renk stilleri ile birlikte gelir. Bu forum eklentisi ile verimli ve profesyonel bir topluluk oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

 

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

3. Asgaros Forum

Web sitenizi hafif ve zengin özellikli bir tartışma panosuyla genişletmek istiyorsanız Asgaros Forum mükemmel bir WordPress eklentisidir. Kurulumu kolaydır, süper hızlı ve WordPress’e mükemmel şekilde entegre edilmiştir.

 

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

4. Neoforum

Neoforum, tüm standart forum işlevselliği de dahil olmak üzere WordPress için tam teşekküllü bir forum motorudur.

 

 

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

5. BuddyPress

BuddyPress, bir forum eklentisi olmasa da kendi sosyal ağınızı oluşturmanızı sağlar. BuddyPress resmi bir WordPress eklentisidir.

BuddyPress ile kullanıcı profilleri, etkinlik akışları, kullanıcı grupları, mesajlaşma ve ağ oluşturma seçenekleriyle tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk oluşturabilirsiniz.

Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılarınızın arkadaş eklemesine, özel mesaj göndermesine, grup oluşturmasına ve bildirim almasına izin verir.

Hepsinden iyisi, BuddyPress ve bbPress’i birlikte kullanabilir ve zengin özellikli bir çevrimiçi forum oluşturabilirsiniz.

 

 

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

 

Hepsinden daha önemlisi bir forum sitesi kuracaksanız iyi düşünmeniz lazım. Eğer forum siteniz tutar, kullanıcı ve trafiğiniz artarsa sitenizin yavaşlama, hatta çökme ihtimali var. Bu yüzden iyi bir hosting firması seçmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 9 =