Simple User Avatar – WordPress Kullanıcı Resmi Yükleme

İnternet sitenize kullanıcı resmi eklemek istiyorsunuz. WordPress varsayılan olarak direkt kullanıcı resmi yüklemeye izin vermemektedir. Gravatar  üzerinden hesap açıp uğraşmanız gerekiyor. Açıkçası ben o kadar işlem yapmaya üşeniyorum.

Bunun için size bir eklenti önereceğim, ismi Simple User Avatar. Kullanıcı profil alanına resim(avatar) yüklemenizi sağlayan bir buton ekliyor. Kullanımı çok basittir. Ek bir özellik ve kullanım gerektirmeden kullanabilirsiniz. Tamamen ücresiz olan bu eklenti fazlasıyla işinizi görecektir.

Eklentiyi bu sayfadan indirebilirsiniz. Ya da WordPres yönetim panelinizden eklentiler alanından yeni eklenti ekle butonuna tıklayınız. Gelen sayfada arama kısmına Simple User Avatar yazın. Eklenti çıktıktan sonra yükleyip, etkinleştirin.

Kullanıcılar > Profiliniz yolunu takip ederek profil sayfanıza giriniz. en altta profil resmi yüklemek için bir buton oluştuğunu görebilirsiniz.

Profil resminizi temada göstermek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. 32 rakamı resmin boyutunu belirlemek için kullanılmaktadır. İsterseniz 32 sayısısnı kaldırabilirsiniz.

<?php echo get_avatar( get_the_author_meta( 'ID' ), 32 ); ?>

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 12 = 20