Warning: Cannot modify header information – headers already sent by output started at pluggable.php on line 945 Hatasının Kesin Çözümü

WordPres Sitemde ön uç profil sayfası hazırlarken şifre değiştirirken aşağıdaki hatayı veriyordu. Şifre değişiyor fakat hata bir türlü düzelmiyordu.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\projem2\wp-content\themes\menkul\inc\profilim\profilim-mobil-menu.php:28) in C:\xampp\htdocs\projem2\wp-includes\pluggable.php on line 945

 

Bu sorunun çözümü için internette genellikle

<?php ?> 

etiketlerinin başında ve sonunda boşluk olduğu için hata verdiği söyleniyor ya da wp-config.php dosyasında

<?php ?>

etiketinden önce ve sonra boşluk olduğu için hata alındığını ve boşluklar giderilirse hatanın düzeleceği söyleniyor. Kesinlikle hiçbiri bir işe yaramadı.

Çünkü Hata mesajında temanın profilim-mobil-menu.php sayfanın 28 inci satırında hata olduğu belirtiliyor halbuki orada hata yoktu.

Çünkü ben farklı bir sayfası düzenliyordum. Yani alakasız bir sayfadan hata mesajı alıyordum. İnternetteki hiç bir çözüm işe yaramadı. En son hataları kapatınca düzeldi. Bunun için iki farklı yol var.

 1. pluggable.php sayfasının en üstüne
  <?php

  den hemen sonra

  ob_start();

   kodunu yerleştirmek.

 2. Düzenleme yaptığınız sayfada
  <?php

  den hemen sonra

  error_reporting(0);

  kodunu yerleştirmek

Ben ikinci yolu yaptım. Birinci yolda wordpress güncellemelerinde sorun olabileceğinden ikinci yolu tercih ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 3 =