Google Adsense Ads.txt Sorunu ve Çözümü

Google Adsense “Kazançlarınız risk altında: Bir veya daha fazla sitenizde ads.txt dosyası bulunmuyor. Gelirinizin olumsuz etkilenmesini önlemek için bu sorunu hemen düzeltin.” sorununun çözümü yazımızda. Sizde bu sorunu yaşıyorsanız. Yazımıza göz atabilir ve sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

 

Adsense hesabınızda “Kazançlarınız risk altında: Bir veya daha fazla sitenizde ads.txt dosyası bulunmuyor. Gelirinizin olumsuz etkilenmesini önlemek için bu sorunu hemen düzeltin.” gibi bir uyarı alıyorsanız sitenizde ads.txt dosyası olmadığından bu hatayı almaktasınız.

Bunun için ads.txt dosyası oluşturup, sitenizin ana dizinine(public_html) atınız. ads.tx içine

" google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " 

kodu yazınız. pub-0000000000000000 yerine kendi yayıncı kimliğinizi giriniz. Yayıncı kimliğinizi Hesap=> Ayarlar=>Hesap Bilgileri yolunu takip ederek bulabilirsiniz.

Bunu yaptınız hala düzelmediyse robots.txt dosyanız ya yoktur yada düzgün düzenlenmemiştir. Bir robots.txt dosyası oluşturup içine aşağıdaki kodları atınız.User-Agent *
Allow: /ads.txt/
Allow: /wp-content/uploads/
Disallow: /readme.html

sitemap: https://wordpressdio.com/sitemap.xml


Daha sonra robots.txt dosyanızı da ya ftp aracılığıyla ya da cpanelden dosya yöneticisine girin. Sitenizin ana dizinine(public_html) robots.txt yükleyin. Hepsi bu kadar.

Bunlara rağmen hala sorun düzelmiyorsa Ads.txt Manager eklentisini sitenize yükleyip aktif ediniz. Size verilen " google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0 " yazısını eklentiye ekleyip, kaydedin. Sorun bu sefer kesin çözülecektir.

Google botları yirmidört saatte bir siteleri taramaktadır. Siteniz tarandıktan sonra en kısa sürede reklamlar görünecektir.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

7 + 2 =