Simple User Avatar – WordPress Kullanıcı Resmi Yükleme

İnternet sitenize kullanıcı resmi eklemek istiyorsunuz. WordPress varsayılan olarak direkt kullanıcı resmi yüklemeye izin vermemektedir. Gravatar  üzerinden hesap açıp uğraşmanız gerekiyor. Açıkçası ben o kadar işlem yapmaya üşeniyorum.

Bunun için size bir eklenti önereceğim, ismi Simple User Avatar. Kullanıcı profil alanına resim(avatar) yüklemenizi sağlayan bir buton ekliyor. Kullanımı çok basittir. Ek bir özellik ve kullanım gerektirmeden kullanabilirsiniz. Tamamen ücresiz olan bu eklenti fazlasıyla işinizi görecektir.

Eklentiyi bu sayfadan indirebilirsiniz. Ya da WordPres yönetim panelinizden eklentiler alanından yeni eklenti ekle butonuna tıklayınız. Gelen sayfada arama kısmına Simple User Avatar yazın. Eklenti çıktıktan sonra yükleyip, etkinleştirin.

Kullanıcılar > Profiliniz yolunu takip ederek profil sayfanıza giriniz. en altta profil resmi yüklemek için bir buton oluştuğunu görebilirsiniz.

Profil resminizi temada göstermek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. 32 rakamı resmin boyutunu belirlemek için kullanılmaktadır. İsterseniz 32 sayısısnı kaldırabilirsiniz.

<?php echo get_avatar( get_the_author_meta( 'ID' ), 32 ); ?>

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

6 + 1 =