Ücretsiz Akismet API Anahtarı (Key) Nasıl Alınır – Resimli Anlatım

WordPress Akismet Anti-Spam eklentisi, yazılarınızı spam yorumlardan kurtaran bir eklentidir. Tüm WordPress sitelerinde bulunması gereken eklentilerden biridir.

Akismet eklentisini kurmak için yönetim panelimize giriyoruz. Daha sonra Eklentilerden Akismet Anti-Spam eklentisini etkinleştiriyoruz. Gelen sayfanın üst kısmında mavi bir alan var, “Set up your Akismet account” yazan kısma tıklıyoruz.

Gelen sayfada Akismet’i etkinleştirin diye bir uyarı var. O yazının karşısında “API anahtarı alın” yazan mavi bir buton var onu tıklıyoruz. Akismet’in ana sitesine bağlandık. Ordan “ACTIVE AKISMET” yazan yeşil butona tıklıyoruz.

Şimdi bir hesap oluşturup, siteye kayıt oluyoruz.

Kayıt olduktan sonra yukarıdaki gibi bir sayfa gelecek. Ordan ilk Personal yazana girecegiz. “Get Personal ” yazan yeşil butona tıklıyoruz.

 

Yukarıdaki Alandan gülen emojinin olduğu fiyat butonunu en sola kaydırıyoruz. Sonra gülen surat somurtacak. Yanda bilgiler çıkacak gerekli yerleri doldurup “Or enter an API key” yazan alanın altına yapıştırıp onaylıyoruz.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by output started at pluggable.php on line 945 Hatasının Kesin Çözümü

WordPres Sitemde ön uç profil sayfası hazırlarken şifre değiştirirkrn aşağıdaki hatayı veriyordu. Şifre değişiyor fakat hata bir türlü düzelmiyordu.

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 19 = 29