Web Push Notification (Web Site Anlık Bildirim Sistemi) Kurulumu

Web sitelerine girdiğinizde aşağıdakine benzer bir bildirim sizi karşılar.

 

 

 

 

 

Buna Web Push Notification yani web site tarayıcı bildirimleri denir. Bu sistem ücretli ve ücretsiz yapan firmalar var. Bunlardan biri sendpulse’dir. Bireysel kullanım için ücretsiz bildirim hizmeti vermektedir. Tabiki daha profesyonel hizmet isterseniz ücretli paketleri de mevcuttur.

Hadi başlayalım. Öncelikle https://sendpulse.com.tr/features/webpush sitesine giriş yapıyoruz.

Daha sonra siteye kayıt oluyoruz. İsterseniz Facebook ve Google ile de kayıt var. Web site ekle diye bir alan var o butona tıklıyoruz. Karşınıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir sayfa çıkacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda da görüldüğü gibi domaininizi ekliyorsunuz. Eğer ssl sertifikası yoksa baştaki https:// kısmını  http:// olarak değiştirin.

Web sitesi görüntüsünü seçin ya da varsayılanı kullanın. Ben varsayılanı kullandım. Abonelik isteği kısmını seçin. Ben Web sitesini açarak kısmını seçtim. Gecikme süresini 5 saniye yapın. Sonraki adım diyerek diğer ayarlara geçiyoruz.

Sonraki adımda entegresyon kısmı geliyor. Size bir kod bloğu bir de “kurulum dosyalarını indir” diye bir dosya veriyorlar.

<script charset="UTF-8" src="//cdn.sendpulse.com/js/push/2f265516797c12695ca3d76ac49ff69f_1.js" async></script>

Yukarıdaki koda benzer bir kod verilecek. O kodu kopyalayın. WordPress temanızın header.php dosyasını açın.

</head>

etiketinden önce kopyaladığınız kodu yapıştırın.

Daha sonra “Kurulumm dosyalarını indir” butonuna tıklayıp dosyayı indiriyoruz. Dosyayı zip ten çıkarıp, içindeki dosyaları web sitenizin ana dizinine atıyoruz. Ana dizini ftp gibi bir program ile veya cpanel dosya yöneticisi aracılığıyla yükleyebilirsiniz.

Bu işlemler bittikten sonra, Senpulse Entegresyon sayfasında en altta “Ayarları doğrulayın ” butonuna tıklayarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz. “Kod doğru şekilde eklendi” ve “Dosyalar sp-push-worker-fb.js, sp-push-manifest.json yüklendi” şeklinde doğrulama yazıları çıkıyor.

Hepsi bu kadar.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

6 + 3 =