Web Sitenizi W3C Standartlarına Uyumlu Hale Getirin

World Wide Web Consortium, kısa adı W3C olan oluşum, web sitelerinde belli standartlar belirlemişlerdir. Google de bu standartları desteklemektedir. Yani web sitenizi W3C standartlarına göre yaptığınız zaman seo açısından çok faydalı olacaktır.

Bu oluşum düzenli bir web kodlaması oluşturulmasını sağlayarak google botlarının daha kolay siteyi tanıyıp indexlemesini amaç edinmektedir.

W3C Standartlarına uyduğunuzda web siteniz seo açısından bir adım önde demektir.

Peki web sitemizin bu standartlara uyup uymadığını nasıl anlayacağız. Bunun için

https://validator.w3.org/ web sitesini ziyaret ediyoruz.

 

Karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelecek. Web site adresinizi yazıp, check deyin.

Karşınıza yukarıdaki gibi sitenizdeki tüm hataları gösteren kısımlar çıkacaktır. Bunları ayrıntılı görmek için adress çubuğu üzerindeki show yazan kısımdaki 3 kutucuğu da işaretleyip yeniden check diyoruz.

 

 

Bakın önceki sayfa da “From line 1, column 106:to line 1 column 137” kısmına benzer bir hata verecek, o kısım aktif değildi. Bu sefer aktif oldu. Bu kısma tıklayarak hatanın ayrıntılarını görebilirsiniz.

Bu kadar.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

2 + 6 =