WordPress Admin Bar(Araç Çubuğu) Ekleme/Kaldırma İşlemleri

WordPress tema kodladınız veya aldığınız ücretli veya ücretsiz bir tema da admin bar yani araç çubuğunun olmadığını fark ettiniz.

Öncelikle araç çubuğu nedir? Araç çubuğu yani admin bar sitenin en üstünde görülen kısa yoldur. Aşağıdaki örnekte temanın en üstünde siyah şerit gibi alan admin bar yani türkçe karşılığı ile araç çubuğudur. Yönetim paneline daha kolay ulaşmanızı sağlamak için oluşturulur.

 

1. Yöntem

Admin barı etkinleştirmek için öncelikle yönetim paneline girip sağ üstte kullanıcı alanından Profilimi Düzenleye (/wp-admin/profile.php) giriyoruz.  Burada Araç Çubuğu olan kısımdan “Siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster ” diye bir kutucuk olacak onu işaretliyoruz ve aşağıya gelip profili güncelle diyoruz.

2. Yöntem

Eğer bu yöntem ile araç çubuğu gelmesiyse deva ediyoruz. footer.php dosyasına gelip en altta

</body>

 den hemen önce

 <?php wp_footer();?> 

kodunu yapıştırıyoruz. Muhtemelen araç çubuğu akif olacaktır.

3. Yöntem

Eğer hala araç çubuğu aktif olmadıysa son olarak bu yöntemi deneyeceğiz. WordPress tema klasörünüze girerek function.php’yi not defterinde açın.

 add_filter( ‘show_admin_bar’, ‘__return_true’ );

kodunu ekleyiniz.

 

Eğer hala araç çubuğu görünmüyorsa function.php dosyasında admin bar pasif hale getirilmiş olabilir. Bunun için tema klasörüne girdiğinizde

 add_filter( ‘show_admin_bar’, ‘__return_false’ ); 

bu kodu görüyorsanız, false yazan kısmı true olarak değiştirin. Yani bu şekilde;

 add_filter( ‘show_admin_bar’, ‘__return_true’ ); 

 

WordPress admin bar(araç çubuğunu) kaldırmak

Eğer araç çubuğunu görmek istemiyorsanız işlemleri tersine çevirip kaldırabilirsiniz ya da sadece 1. yöntemde anlattığımız “Siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster ” kısmının işaretini kaldırıp kaydedin. Araç çubuğu kalkacaktır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by output started at pluggable.php on line 945 Hatasının Kesin Çözümü

WordPres Sitemde ön uç profil sayfası hazırlarken şifre değiştirirkrn aşağıdaki hatayı veriyordu. Şifre değişiyor fakat hata bir türlü düzelmiyordu.

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 65 = 68