WordPress Eklentisiz Tema Arama Formu Yapımı

Temanıza ait bir arama formu yapmak istiyorsanız. Bunun için doğru yerdesiniz. Temanızın arama formuna aşağıdaki formda görüldüğü kodları uygulayın.


<form action="<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ); ?>">
<input type="search" name="s" placeholder="arama">
<button type="submit"><i class="icon icon-Search"></i></button>
</form>

Yukarıdaki arama formunda dikkat etmeniz gereken name=”s” kısmıdır. Burada name içi sadece “s” olmalıdır. Yoksa form çalışmaz.
Birde form action kısmına

<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ); ?>

kodunu eklemeniz gerekiyor. Arama formu temel olarak bu şekilde yani basit. Tabi iş arama formuyla bitmiyor. Bir de arama sayfası yapmak lazım. yoksa aramalarınız gösterilmez. Bir daha ki paylaşımda da arama sayfası(search.php) yapmayı öğreniriz.

 

=>> Temaya özel arama sayfası yapımı


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

3 + 1 =