WordPress Güvenli Olmayan İçerik Engellendi Hatasının Çözümü

Burada anlatacağım çözüm sadece webmaster olan veya web sitesi olan kişiler içindir. WordPress teması kodlaması yaptınız sonrasında baktınız ki tarayıcıda aşağıdaki gibi bir hata alıyorsunuz.

“Güvenli olmayan içerik engellendi.  Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor.” Bazen bu uyarı insanı çıldırtabiliyor. Aslında çok önemli bir hata değil. Eğer banka sitelerinde çıkıyorsa önemlidir ama normal sitelerde çıkıyorsa önemli değildir.

Yine de çözümünü bilmem iyi olur diye düşünüyorsanız ki düşünüyorsunuz o yüzden buradasınız. Ben de birkaç gün çözümü için baya araştırdım. Bir hafta boyunca beni çileden çıkardıktan çözümünü görünce bu kadar kolaymış mı dedim. 🙂

Neyse gelelim hatanın çözümüne. Sitenizde ssl sertifikası yükledikten sonra genelde bu hata ortaya çıkabiliyor. Hatanın nedeni ise kodlama hatalarından kaynaklanıyor. Yani bir WordPress teması kodladınız, temayı yüklediniz ve ssl sertifikası kurdunuz. Bundan sonra hata alınmaya başlanıyor. Çünkü temada http:// olan bazı alanlar mevcut. Tüm alanların ve harici linklerin https:// ile başlaması lazım. Peki nasıl https:// hatalarını öğrenebilirim?

Bunun için aşağıdaki linke tıklayarak ilgili siteye gidebilirsiniz.

http://sslsorgulama.com/link-sorgula.html

bu siteye girdiğinizde web sitenizi girerek nerelerde https:// hatası olduğunu görebilirsiniz. Hataları tespit ettikten sonra temanızı ona göre düzenlemeniz gerekiyor.

Mesela “http://www.wordpressdio.com/css/ana.css” gibi bir hata verdi. linki komple kopyalayıp “ana.css” olan kısımı aşağıdaki gibi “https://www.wordpressdio.com/css/ana.css” olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Anlatımımız bu kadar eğer cevabımızı beğendiyseniz yorumlarınızı esirgemeyiniz.

WordPress Sitenize Güvenlik Taraması Yapın


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

1 + 1 =