WordPress PHP Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır

WordPress’in yeni güncellemesiyle gelen site sağlığı alanında web sitemizin daha iyi performansta çalışması  için uyarılar ve öneriler vermektedir.

Bu uyarılarda biri de “Php güncellemesi gerekli. WordPress, sitenizin güvenli olmayan bir PHP sürümü üzerinde çalıştığını tespit etti” gibi bir uyarı vermektedir.

Bunun anlamı, web sitenizin php sürümünü yükseltmeniz gerekmektedir.

Bunun için öncelikle Cpanele giriş yapıyoruz. Cpanele giriş yaptıktan sonra gelen sayfada Yazılım alanı var. Yazılım alanında en altta “Select PHP Version” kısmına tıklıyoruz.

Gelen kısımdan Current PHP Version kısmı mevcut php sürümünü göstermektedir.

PHP Version alanı da seçeneğiniz php versiyonunu göstermektedir. Php version kısmından son php versiyonunu seçin, herhangi bir butona basmanız gerekmiyor kendisi otomatik güncelleyecektir.

 

WordPress Resim Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

Aynı alanda mavi tik olan ve olmayan kısımlar var. Bunlardan imagick olanı tıklıyorsunuz. Bu modül web sitenizdeki resimleri otomatik sıkıştırarak boyutunu küçülecek ve web siteniz daha az alan kapladığı için daha hızlı açılacaktır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 61 = 65