WordPress Sağa Tıklama Nasıl Engellenir

Binbir zahmetle yazdığımız makalelerimizi veya diğer içeriklerimizi korumanın bir yolu var. Eklenti ile halledeceğimiz bu yöntem ile bir çok özellikte kullanılabilmektedir.
Eklentimizin adı “Disable Right Click For WP”.

Bu eklenti, kesme, kopyalama, yapıştırma, görüntüyü kaydetme, kaynağı görüntüleme, öğeyi inceleme vb. işlemeleri önlemek için sağ tıklama özelliğini devre dışı bırakır.

Yönetici veya Site Düzenleyicisi oturum açtığında, yukarıdaki kısıtlamalardan hiçbirine gerek kalmadan her şeye erişebilir.
Öncelikle web sitesi önbelleğini temizlemelisiniz.

Temel Özellikleri Neler;

1. Sağ Tıklamayı devre dışı bırakır.
2. Kısayolla (CTRL + U) Kaynağı Görüntüle’yi devre dışı bırakır.
3. Öğeyi Kısayolla Denetlemeyi Devre Dışı Bırakır (F12/CTRL+SHIFT+I/CTRL+SHIFT+K).
4. Kopyalama (CTRL + C), Kesme (CTRL + X), Yapıştırma (CTRL + V) işlevlerini devre dışı bırakır.
5. Metin Seçimini Devre Dışı Bırakır.
6. Resim sürükleyip bırakmayı devre dışı bırakır.

Bu eklenti ile kopyalama, kesme, görüntüyü kaydetme, kaynağı görüntüleme vb. işlemler için web sitesinizde sağ tıklamayı devre dışı bırakarak içerik hırsızlığını engeller.

Eklentiyi bu bağlantıdan indirebilirsiniz: İndir


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 38 = 48