WordPress Temaya Özel Logo Ekleme

WordPresste özelleştir alanında varsayılan olarak logo seç kısmı yoktur. Logo seç kısmını aktifleştirmek için küçük bir kod bloğunu functions.php dosyasına eklememiz gerekiyor.

add_theme_support( 'custom-logo', array(
	'height'      => 100,
	'width'       => 400,
	'flex-height' => true,
	'flex-width'  => true,
	'header-text' => array( 'site-title', 'site-description' ),
) );

yukarıdaki kodu functions.php ye [php] <?php[/php] den sonra ekleyiniz. Artık “Özelleştir>Site Kimliği” alanına girdiğinizde “Logo Seç” kısmının aktif olduğunu göreceksiniz.

Peki bunu temada nasıl kullanacağız. Temanızda logo olan kısmı silip yerine

 <?php the_custom_logo(); ?> 

kodunu eklediğinizde, yüklediğiniz logonuz temanızda görünecektir.

İyi kodlamalar.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

74 + = 77