WordPress wp-admin Yolunu değiştirmek

WordPress her kalıba girebilen dünyanın en popüler içerik yönetim sistemidir. Böyle olunca da hackerların ve bot saldırılarının hedefi olmaktadır. WordPress sitenizi güvenli tutmanızın birkç yolu var. Bunlardan biri de wp-admin(wp-login.php) yolunu değiştirmektir. Varsayılan giriş dışında farklı bir giriş güvenliği artıracaktır.

Bunun için Rename wp-login.php eklentisini kullanacağız. Kullanımı çok basit ve pratiktir. Öncelikle eklentimizi kuruyoruz. Bunun için isterseniz wordpress eklentiler kısmından yeni ekle diyoruz. Arama kısmına Rename wp-login.php yazıyoruz. Hemen yükleye tıklıyoruz. Daha sonra etkinleştir diyoruz. İsterseniz de kendi sayfasından(burdan) indirip ftp aracılığıyla da sitenize yükleyebilirsiniz.

Eklentiyi Yükledikten sonra ayarlardan kalıcı bağlantılara tıkladığımızda en altta karşınıza aşağıdaki gibi bir alan gelecek.

 

Burada son kısım olan login kısmını kendimize göre değiştiriyoruz.

Bu kadar arkadaşlar, bir daha ki makalemizde görüşmek üzere.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 16 = 17