WordPress Yorum Onay Bildirgeci Eklentisi Ücretsiz

WordPress sitenize ziyaretçiler yorum yapıyor, siz yorumu onaylıyorsunuz ama ziyaretçinin geri dönüşü olmuyor. Olsa da geç olmaktadır. Malesef wordpressin yorum onaylandığını yorumu yapan ziyaretçiye bildirmesi ile ilgili bir alt yapısı bulunmuyor.

WordPress sitelerindeki bu eksikliği gidermek için Yakup Gövler bey, Yorum Onay Bildirgeci eklentisini yazdı ve ücretsiz dağıtımını sağlamaktadır. Siz de böyle bir eklenti arıyorsanız, ki arıyorsunuz bu yazıyı okuduğunuzda göre, mutlaka sitenize bu eklentiyi kurmalısınız.

Eklentiyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: http://www.yakupgovler.com/tr/wp-content/dosyalar/2009/06/yorum-onay-bildirgeci-20.zip

Eklenti Kurulumu için wordpress sitenizin yönetim paneline giriş yapıyoruz. Eklentiler bölümünden yeni ekle seçiyoruz. Dosya seç tıklayıp, indirdiğiniz eklentiyi zip dosyasıyla beraber yüklüyoruz ya da zipten çıkarıp FTP veya cpanelden eklentiler klasörüne yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

Bir çok wordpress eklentisinin kurulum ayarları karışık olabiliyor fakat Yorum Onay Bildirgeci eklentisini yüklediğinizde karışık ayarlarla uğraşmadan, eklenti arayüzünü görmeden ziyaretçilerinize yorumlarının onaylandığını e-posta ile otomatik olarak bildirilmesini sağlıyorsunuz.

Aşağıdaki resimde yorumu onaylanan ziyaretçiye nasıl bir email gideceğini gösterilmiştir.

 

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

+ 17 = 20