Yüklenen Dosya php.ini Dosyasındaki upload_max_filesize Directive İle Belirtilen Limiti Aşıyor Hatası

WordPress ile çalışırken sisteme bir tasarım, eklenti veya içe aktar alanından bir xml dosyası yüklemeye çalışırken ”Yüklenen Dosya php.ini Dosyasındaki upload_max_filesize Directive İle Belirtilen Limiti Aşıyor” diye bir uyarıyla karşılaşabiliriz. Bu uyarının nedeni WordPress’in varsayılan dosya yükleme limitini aşmış olmamızdır. Bu yüzden dosya yükleme limitini yükseltirsek sorun kalmayacaktır.

WordPress dosyalarının bulunduğu ana dizinde  ”.htaccess” isimli bir dosya var. Eğer yoksa WordPress yönetim paneline girerek, ”Ayarlar ” => ”Kalıcı Bağlantı” kombinasyonunu takip ediniz.

Açılan sayfada herhangi bir kalıcı bağlantıyı seçip değişiklikleri kaydet deyin,  ”.htaccess ” dosyası otomatik olarak ana dizinde oluşturulacaktır.

Sonuçta  ”.htaccess ” dosyanızın içine aşağıdaki kodları koyarsanız herhangi bir sorun kalmayacaktır.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300


Bunlar da İlginizi Çekebilir
WordPress Tema Kodlama Eğitimi Ücretsiz

Bu sayfada ücretsiz tema Kodlama eğitimini paylaşacağız. Bunun için html bir şablonu kullanacağız. Sırayla eğitimler tek tek eklenecektir.   Ders 1: WordPress Temasını Tanıyalım  

WordPress The requested URL was not found on this server Hatasının Çözümü

WordPress 404 not found hatası karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu hatanın çözümü için farklı yollar var. Yollardan hangisi size uyarsa onu kullanabilirsiniz.

WordPress Yönetim Paneli Footer Alanındaki Versiyon Bilgisini Kaldırmak

WordPress sitenizdeki footer kısmında yer alan versiyon bilgisini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için iki kod paylaşacağım. Birinci kod Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırıyor. İkinci kod ise yönetici hariç diğer kullanıcılardan kaldırıyor. 1. Kod: Yönetici dahil tüm kullanıcılardan kaldırır. function my_footer_shh() { remove_filter( ‘update_footer’, ‘core_update_footer’ ); } add_action( ‘admin_menu’, ‘my_footer_shh’ ); 2. Kod: Yönetici hariç diğer kullanıcılardan […]

Yorum Yok
Yazımız ile ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

70 + = 80